Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Austrumi, Rietumi un Oligarhi (1)

Pirms vēlēšanām reklāmas vēlētājus apdullina tik ļoti, ka tiek aizmirsti partiju līdzšinējie (ne)darbi. Tā kā partiju kampaņas jau aktīvi sākušās, svarīgi vēlētājiem atgādināt pašreizējo spēku izkārtojumu uz politiskās skatuves – kas ir kas.  

Reģionālā politika – ar ko sākt? (1)

Ja kāds orgāns nefunkcionē, tad tas nelabvēlīgi ietekmē visu organismu. Saimnieciskās dzīves panīkums daudzos Latvijas reģionos nozīmē gan konkrēto apdzīvoto vietu pakāpenisku izzušanu, gan nopietnus draudus valsts attīstībai kopumā.

Sildīsimies paši un sildīsim ekonomiku 

Pamazām, tuvojoties kārtējai ziemai, aktualizējas jautājums par siltuma nodrošināšanu mūsu mājās un uzņēmumos. Vēl jo nozīmīgāks šis jautājums kļūst labējo partiju steidzinātā akcīzes nodokļa ieviešanas un dabas gāzes iepirkuma cenu pieauguma kontekstā. Būtiski pieaugot dabas gāzes pašizmaksai siltuma ražošanas uzņēmumos, ievērojami krīt gan mūsu – iedzīvotāju – pirktspēja, gan Latvijā ražoto preču konkurētspēja starptautiskajā tirgū to pārmēru augstās pašizmaksas dēļ. Kā sildīsimies?

Kā ietaupīt ar spuldzēm? (40)

Tuvojas gada tumšākais periods un laiks rūpēties par spuldzīšu krājumiem. Ņemot vērā elektrības cenu kāpumu, īstais laiks pievērsties naudas taupīšanai uz elektropreču rēķina:

-ar ko atšķiras “ekonomiskās” no kvēldiega spuldzēm?

-kas jāņem vērā iegādājoties spuldzes;

-jaunākās paaudzes LED spuldzes.

Cik mūsdienīgas savā domāšanā ir Latvijas bibliotēkas? 

Veicot dažādus pētījumus un analītiskos izvērtējumus, kā arī gatavojot atskaites par īstenoto sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu atspoguļojumu medijos, regulāri apciemoju kādu no Latvijas bibliotēkām. Ņemot vērā pēdējos gados piesaistīto līdzekļu apjomu mūsu bibliotēku modernizācijai, tām vajadzētu būt ne vien zinību krātuvēm, bet arī zināšanu centriem, kas kalpo par savdabīgu zināšanu un pozitīvas attīstības bāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Latvijas Banka atzīst savu mazspēju 

Latvijas Bankas (LB) ekonomists Mārtiņš Bitāns portālā delfi.lv nupat publicējis savu rakstu, kurā analizēta Latvijas ekonomikas virzība pēdējo divdesmit gadu laikā. Raksts ir interesants divu iemeslu dēļ – pirmkārt, kārtējo reizi ir atzīta Latvijas Bankas nespēja kontrolēt monetāros procesus, otrkārt, netieši tiek apšaubīta eiro ieviešanas lietderība Latvijā. Citādi raksts atkārto jau iepriekš paustos LB viedokļus – krīzes cēlonis esot nepareiza budžeta un strukturālā politika, pie kā vainīgas esot līdzšinējās valdības. Nevar nepiekrist, bet jautājums par LB līdzatbildību tomēr paliek atklāts.

100 lati dienā? 

Sociologi var teikt, ka Pasaules Bankas prezidenta Roberta Zēlika izteiktais jautājums Siguldā – vai bezdarbnieki par bīstamo latvāņu iznīcināšanas darbu saņem 100 latu dienā – ir bijis neapdomīgs, taču tas kārtējo reizi pierāda tikai vienu – ārvalstu eksperti, kuru dotos padomus Latvijā valdošie politiskie spēki uztver kā akmenī iecirstu patiesību, īstenībā neorientējas mūsu valsts situācijā.

Vadlīnijas vēlēšanām 

Šī raksta mērķis nav aicināt balsot par kādu noteiktu kandidātu, bet gan sniegt vēlētājam kritērijus, pēc kuriem novērtēt partiju un deputātu kandidātu programmas, kā arī līdzšinējo darbību. Rakstā paustās idejas ir ne tikai autora, bet arī plašākas nacionāli noskaņotu jauniešu grupas domas, kas nepieder politisko partiju jaunatnes organizācijām, bet jau vairāk kā 15 gadus aktīvi darbojušies sabiedriskajā dzīvē.

Inflācijas plīvuriņš (4)

Centrālā statistikas pārvalde nupat publicējusi datus par patēriņa cenu pārmaiņām jūlijā. Cenas salīdzinot arī jūniju atkal ir augušas, un tas nozīmē, ka no pēdējiem pieciem mēnešiem četrus mēnešus bijusi vērojama inflācija. Kaut gan salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu Latvijā joprojām vērojams cenu kritums (deflācija), prognozējams, ka jau tuvākajā laikā būs cenu pieaugums arī gada griezumā.

Policisti, uz krūmiem! 

Kas ir primārais – drošība vai sods? Šāds jautājums rodas, iepazīstoties ar Ceļu policijas priekšnieka Edmunda Zivtiņa neseno rīkojumu – policisti, uz krūmiem! Izskatās, ka kārtējo reizi mūsu valstī ceļu satiksmes drošība ir ieslīdējusi sodīšanas sistēmas veicināšanas ēnā. Atkal varam piedzīvot traģikomiskus brīžus ar policistiem, kuri traucas ārā no krūmiem kā balerīnas, bet kopējo ceļu satiksmes drošību tas ietekmē tikai un vienīgi ar mīnusa zīmi!

Saskaņas centrs “Vienotība” 

Ziniet, runā, ka vardi varot izvārīt, ja to ieliek katlā ar aukstu ūdeni un tad pamazām ūdeni silda līdz vārīšanās temperatūrai. Varde pamazām adaptējas, kamēr izvārās. Karstā ūdenī iemesta tā sasprindzinoties un izlecot ārā. Mēģinājis neesmu, bet, ņemot vērā, ka uz šīs pasaules pamatprincipi darbojas kā lielās, tā mazās lietās, esmu drošs, ka tā ir.

Par atbildīgu izglītības politiku 

Nesen publiskajā telpā parādījās Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidenta Edgara Bērziņa viedoklis – ja students sācis izglītoties par valsts naudu, bet studijas pametis pusceļā, viņam jāsaņem kāds sods par valsts naudas nelietderīgu tērēšanu. Šo diskusiju vajadzētu turpināt un spriest ne vien par studiju pamešanu pusceļā, bet arī par zināmām garantijām, ka par valsts (lasi: nodokļu maksātāju) līdzekļiem studējošajiem studentiem, iegūstot diplomu, vajadzētu atbilst augstiem zināšanu un prasmju kvalitātes standartiem.

Baņķieru alkatība – galvenais krīzes cēlonis 

Par krīzes cēloņiem pasaulē un Latvijā ir uzrakstīts neskaitāms daudzums mazāk vai vairāk nopietnu autoru rakstu.

Krievijas bubulis 

Latvijā tuvojas kārtējās vēlēšanas, un kārtējo reizi tiek aktualizēts tā dēvētais Krievijas jautājums. Labējie politiķi sacenšas par to, kurš spēs izrādīt noraidošāku un skeptiskāku attieksmi pret Latvijas Austrumu kaimiņu un vienlaikus arī vienu no lielākajām pasaules valstīm. Bet kas mums, Latvijas iedzīvotājiem, no tā?

Solidaritāte – arī ekonomikas sildīšanai! 

Pēdējā gada laikā ne reizi vien nākas uzklausīt pie varas esošo labējo politiķu tīkojumus samazināt valsts vecuma pensijas un bērnu kopšanas pabalstus – māmiņu algas. Valdības ministriem pamatojums vienkāršs – jaunās māmiņas un pensionāri šai valstij izmaksā pārāk dārgi un nav tā vērti, lai izrādītu rūpes. Aklie ciniķi neredz dažas patiesības – pensijas un māmiņu algas silda nacionālo ekonomiku!

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool