Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs

Kas vērtīgāks – svētki vai cilvēka dzīvība?!

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 21. jūnijs 19:45

Iespējams, būs tādi, kurus virsrakstā iekļautais jautājums izbrīnīs, bet kādu tas pamatoti šokēs. Diemžēl nupat aizvadīto Tukuma novada svētku laikā nācās svērt un vērtēt šos divu, nekādi nesalīdzināmo kategoriju jēdzienus. Svērt un vērtēt cilvēcisko iejūtību un cinismu! Uz jautājumu, kāpēc dzīvības briesmās nonākušam draugam svētku epicentrā nespēj palīdzēt neviena mediķu brigāde (jo tāda vienkārši nebija nodrošināta pilsētas gada lielākajā masu pasākumā), saņēmu Tukuma novada vadības atbildi – labāk pārtrauksim šo sarunu un necilāsim tādus jautājumus, jo ir taču svētki, bet mums priekšā vēl vairāki nozīmīgi pasākumi!

Brīdī, kad Tukuma novada svētki sestdien bija pilnā plaukumā, bet amatnieku tirdziņš strādāja ar pilnu krūti, man blakus saļima draugs. Visas pazīmes liecināja, ka sākusies dzīvību apdraudošā epilepsijas lēkme. Nekavējoties izsaucām neatliekamo medicīnisko palīdzību, bet mums tika paziņots, ka mediķu brigāde ir ceļā – no 30 km tālās Kandavas! Labi, ka neapjukām un zinājām, kas šādā situācijā darāms! Labi, ka turpat blakus atradās kafejnīca, kuras darbinieki iedeva metāla karotīti, kas savukārt noderēja, lai atbrīvotu drauga elpceļus! Tie draugi, kuri tajā pašā brīdī meklēja pasākumā dežurējošos mediķus, atgriezās ar šokējošu ziņu – tādu šeit nav! Griezīgā izpratne, kas mani pārņēma, radīja sajūtu, ka esmu nokļuvis Mežonīgajos Rietumos, kur vari paļauties tikai un vienīgi uz sevi, bet publiskā vara iztrūkst pat tās viselementārākajā līmenī. Jāpiebilst, ka neatliekamā medicīniskā palīdzība pa daļēji bloķētajām pilsētas ielām ieradās tikai pēc 23 minūtēm, kad draugs jau sāka atgūties.

Šajā brīdī nolēmu piezvanīt par Tukuma novada svētkiem atbildīgajai amatpersonai – pašvaldības Kultūras, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inesei Smirnovai, – lai noskaidrotu viņas viedokli par to, kāpēc masu pasākumā nav nodrošināta mediķu brigāde, kas ir obligāta pat jebkuras LMT virslīgas futbola spēlē! Uz manu emocionālo jautājumu saņēmu saltu un lepnu atbildi, ka aizvadīto 16 gadu laikā nekas slikts svētku laikā nav noticis, un tāpēc mediķu brigādes klātbūtne nav nepieciešama. Savukārt uz aizrādījumu, ka Smirnovas kundzes vadītā masu pasākuma laikā gandrīz miris cilvēks, saņēmu aicinājumu – labāk pārtrauksim šo sarunu un necilāsim tādus jautājumus, jo ir taču svētki, bet mums priekšā vēl vairāki nozīmīgi pasākumi!

Acīmredzot Smirnovas kundzes izpratnē svētki ir nozīmīgāki par cilvēka dzīvību. Kā nu ne, ja pasākuma ietvaros vajadzēja rūpēties par savas tiešās vadības – novada domes priekšsēdētāja (Jānis Šulcs, “Vienotība”) un viņa pārstāvētā politiskā spēka izcelšanu un pareizu stāju. Neilgi pirms traģiskajiem notikumiem no Brīvības laukuma estrādē izvietotajiem skaļruņiem bija dzirdams paziņojums, ka pēc kāda laika gaidāma novada mēra uzruna, bet pēcāk viņa politiskā cīņu biedra – ekonomikas ministra Ata Kampara – uzstāšanās. Par to varēja līksmot turpat blakus uzslietajā “Vienotības” aģitatoru teltī, kam atšķirībā no citiem politiskajiem spēkiem, nebija aktuāls liegums novietot telti Brīvības laukumā! Šķiet, tikai tagad tā pa īstam sāku saprast politiskā saukļa – spēks vienotībā – nozīmi. Skarbi, ciniski, bet patiesi. Diemžēl!

P.s. Aicinu Tukuma novada domes vadību izvērtēt Smirnovas kundzes atbildību notikušo svētku sakarā un pārvērtēt savu attieksmi pret cilvēka dzīvību.

Ivars Jakovels
politisko partiju apvienības “Saskaņas Centrs”
sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa”
Jelgavas organizācijas priekšsēdētāja vietnieks

http://ivarsjakovels.blogspot.com/


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. deins teica:

  Kārtējais Smirnovas izgājiens? Tā ir, ka āzis apr dārznieku

 2. agronoms teica:

  Tie ir tikai mazi pumpuriņi, mani nosist vai smagi piekaut gribēja trīs naktis uzdzīvoja Telegrāfa ielā ar visiem lieciniekiem viena no dāmītēm ar savu sunīti naktī pastaigājās divas meitenītes ar ritenīšiem pielūdzējus skaļi meklēja ,lai viltus izsaukumu man varētu noformēt, knapi dzīvoklī tiku ,šeit cilvēka dzīvība un attieksme nu ir tāda kā ir ,pagājušo gadu cilvēku nosita un ilgi palīdzība bija jāgaida, varbūt vēl glābt varēja, tagad ir nācies griesties gan pie valsts policijas priekšnieka ,gan atkārtoti pie virsprokurora, nu redzēsim kādas būs atbildes ar kaut kādu atbildību ir jāsāk. Tā kā esmu šīs partijas biedrs un kandidēju uz 10 saiemu varu to uzskatīt par izrēķināšanos un SDP,Saskaņa ,partijas biedru, nominēts par ēnu kabineta ZM ministra kandidātu,bet šajā izzaktajā un izsaimniekotajā valstī vairs nav ko zaudēt, lai mūsu ekonomikas ministrs sabiedrisko regulatoru vairāk kontrolē, jo darba vietu ,izņemot veikalus praktiski Tukumā nekas vairs nav palicis. Guntars Ķirķis

 3. ātrie teica:

  Ja ir kā rakstīts, tad jāvēršas ar prasību pret vienoto NMPD, jo normatīvi paredz ka pilsētās neatliekamā
  palīdzība jāsniedz 15 min laikā. Un vispār tādu prasību varētu būt ļoti daudz, ņemot vērā slimnīcu skaita samazinājumu. Piemēram Bauskā aizved dažus divu cilvēkus ar sirdslēkmi uz Jelgavu un pārējie teiksim ceļu satiksmes negadījumā cietušie gaidīs vismaz 40(!) min ja ne vairāk. Tas gan ir piemērs, kurš ceru
  nerealizēsies, bet varbūtība ir ļoti liela. Šeit ir jautājums – vai tiešām reformas jāveic reformu dēļ, nepadomājot par rezultātiem?

 4. TV_acs teica:

  spilgts piemērs, vienotās neatliekamās medicīniskās palīdzības darbībai. Tuvākie ātrie vairs nav pārsimt metru attālumā Tukumā, bet pār desmit km attālumā. labi, ka nebija jāgaida no Saldus, Dobeles vai vēl kādas tuvākas vietas.
  p.s Tukuma novada domes priekšsēdētājs nav Jānis, bet juris
  priecīgus svētkus Tukumnieki, tikai bez traumām.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool