Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Tukumā Lieldienu namiņā iemitināsies Lieldienu truši

Tukumā, Elizabetes skvērā Lieldienu namiņā šās nedēļas nogalē uz laiku iemitināsies Lieldienu zaķi, kuri gaidīs ciemos lielus un mazus draugus. Tāpat ikviens varēs piedalīties trušu barošanā.

Otrajās Lieldienās viesatnieki sauc sniegu /FOTO/

Jaunpils novadā tika svinētas gan pirmās, gan otrās Lieldienas. Tā Viesatās, Birzītē, Lieldienas atzīmēja 1. aprīlī. Kopā pulcējās tie vecāki un bērni, kurus pēkšņi uznākušais sniegputenis iebiedēt nespēja.

Lieldienas Smārdes Vēju dārzā

Svētdien Smārdes pagasta Vēju dārzā pulcējas pagasta iedzīvotāji, lai kopīgi piedalītos Lieldienu tradīcijās. Tās iesākās ar folkloras kopas „Milzkalnieki” dziesmām un šūpošanos. Vēl arī pasākuma turpinājumā minēja mīklas, gāja rotaļās, ripināja olas, dzina putnu.

Kandavas novadā Lieldienas svin! /FOTO/

Lai arī Lieldienu zaķim pa sniedziņu šogad bija jācilpo, kopējo svētku noskaņu, olu krāsošanas, meklēšanas, ripināšanas un visbeidzot arī ēšanas prieku tas nevienam nespēja sabojāt.

Tukumnieki svin Lieldienas /FOTO/

Vēsais laiks un apledojušie ceļi Lieldienu svētdienas svētku prieku tukumniekiem netraucēja. Kristieši Dievnamos aizlūdza un priecājās par Jēzus Kristus atkal augšāmcelšanos. Bērnus Tukuma kultūras namā priecēja “Čučumuižas” rūķi.

Priecīgas Lieldienas!

Kaut gan laukā joprojām mūs ik rītu sveicina itin ziemīgs laiks un asni zem ledus vēl dus, tomēr šonedēļ Engures pusē jau laikus sākās gatavošanās Lielajai dienai, kas ir atdzimšanas simboliskā vēsts, jo atgriežas Saule, gaisma un siltums.

Salmu darbnīcā pašiem savs Lieldienu zaķis

Dažkārt saka, ka svētku gaidīšana ir skaistāka nekā paši svētki. Un kaut arī līdz Lieldienām palikušas dažas dienas, vēl varam pagūt parūpēties par svētku noskaņu savās mājās, izgatavojot kādu lielāku Lieldienu dekoru. Kā to paveikt, lūdzām padomu Tukuma salmu darbnīcas meistarei un īpašniecei Kristīnei Rītiņai.

Lieldienu darbnīcas Dzīvajā skolā

23. martā Dzīvajā skolā Degoles pagastā jau otro reizi notika radošās darbnīcas, kurās ikviens interesents varēja iemācīties Lieldienās un citos svētkos noderīgas prasmes. Tās ierādīja pieredzējušas “vietējās” amatu pratējas Gunta Lēruma, Ārija Vertulaite, Guna Kreicberga, Rita un Laima Meiļunas, kā arī Dzīvās skolas skolotāji un viesi.

Andrejs Mediņš: “Dievs palīdz mīlēt un meklēt iespējas sevī”

Kad pa tālruni norunājām tikties ar Saldus, Lēņu, Silaiņu, Ezeres un Kalnu mācītāju Andreju Mediņu, kurš vienlaikus vada Bruknas un Lēnas kopienas, viņš vēlēja līdzi atvest svētību no Tukuma mācītāja Alberta Buliņa. Un tā nu sestdienā pirms Pūpolsvētdienas uz Saldu vedām pūpolu pušķīti un A. Buliņa sveicienus gaidāmajās Lieldienās.

Ar prieku svētkos un ticībā!

Lieldienas katrā ģimenē noteikti nozīmē kaut ko mazliet citu. Kā varbūt pamanījuši rūpīgākie mūsu laikraksta lasītāji, gadās pat, ka kādam ticības, pārliecības un ar to saistītās svinēšanas nianses ir… tik nozīmīgas… Ka aizmirstas ticības un svētku gars un burts. Lai vai kā, manuprāt, būt priecīgam kristīgas ticības dēļ – svinēt Kristus augšāmcelšanos, vai arī būt […]

Valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikums Lieldienās

Dabas atmoda, augšāmcelšanās, dzīvības spēka uzvara – šie jēdzieni ikvienam saistās ar Lieldienu vēstījumu neatkarīgi no tā, kādās tradīcijās svinam šo gaismas un dzīvības atgriešanās notikumu.

Ieteikumi veselīgām Lieldienām

Tradicionālais Lieldienu ēdiens ola ir vērtīgām uzturvielām bagāts pārtikas produkts. Olu dzeltenumā ir A, E un B grupas vitamīni, nātrijs, kālijs, fosfors, kalcijs un dzelzs. Tomēr neatbilstoši uzglabātas un pagatavotas olas un olu ēdieni, var radīt risku saslimt ar zarnu trakta infekcijām, piemēram, salmonelozi, atgādina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti.

Dievkalpojumi Lieldienās

Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīcā dievkalpojumi Lieldienu nedēļā: Zaļajā Ceturtdienā, 28. martā, 18.00, Lielajā Piektdienā, 29. martā, 18.00, Lieldienu naktī, 30. martā, 22.00; Lieldienu rītā, 31. martā, 7.00 un 11.00. 29. martā 20.00 Draudzes namā būs meditācija, lūgšanu nakts. Visi dievkalpojumi ar Svēto vakarēdienu.

Svētkos policija strādās pastiprinātā režīmā

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību, kā arī nepieļautu ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita palielināšanos Lieldienu svētku laikā no 29. marta līdz 2. aprīlim tiks organizēti profilaktiska rakstura pasākumi.

Kā izvairīties no ugunsnelaimes Lieldienās?

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), tuvojoties Lieldienu brīvdienām, aicina iedzīvotājus būt saprātīgiem un atpūšoties nepiemirst par savu un apkārtējo cilvēku drošību, lai pavasarīgos svētkus neaptumšotu nelaimes gadījumi.

Redakcijas sleja
Lasītākie raksti
Komentētākie raksti
Aptauja

Vai piedalīsieties Eiropas parlamenta vēlēšanās?

  • Vēl padomāšu (0%, 0 Balsis)
  • (0%, 0 Balsis)
  • (100%, 1 Balsis)
Kopā balsotāji: 1
Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool