Patrīcija, Patriks, Ludis, Ludvigs, Ivonna

Latvijas Banka gada otrajā pusē plāno izlaist īpašo 2 eiro monētu

Gada otrajā pusē Latvijas Banka plāno izlaist pirmo īpašo divu eiro monētu, šodien preses konferencē informēja Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms.

Divās nedēļās Latvijā konstatētas trīs viltotas eiro banknotes

Šā gada pirmajās divās nedēļās Latvijā ir konstatētas trīs viltotas vai aizdomīgas eiro banknotes – viena Latvijas Bankā un divas Valsts policijā, šodien žurnālistus informēja Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms.

Latvijas iedzīvotāju krājumā vēl ir 422,5 miljoni latu un santīmu monētu

Vakar, 15. janvārī, iedzīvotāju krājumā vēl bija 422,5 miljoni latu un santīmu monētu, kas svara izteiksmē ir 985 tonnas, liecina jaunākie dati.

10 lietas, kas katram jāzina, Latvijai pārejot uz eiro

Latvijā pāreja uz eiro notiks 2014. gada 1. janvārī. Valūtas maiņa notiks pēc oficiālā kursa: 1 EUR – Ls 0.702804 (Ls 1 – 1.42 EUR). Obligātais cenu paralēlās atspoguļošanas periods ir 9 mēneši: no 2013. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 30. jūnijam.

Laukos eiro maiņa būs problemātiska

Jo tuvāk nāk eiro laiks, jo vairāk jautājumu rodas iedzīvotājiem, kas neslēpj – no miljonu vērtās valsts finansētas eiro kampaņas vēl nav neko daudz ne redzējuši, ne jutuši. Tāpēc uz sarunu redakcijā, dodot iespēju arī iedzīvotājiem uzdot savus jautājumus, otrdien, 8. oktobrī, aicinājām Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja asistentu Salvi Skladovu.

Sākusies eiro ēra Latvijā

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) atgādina, ka no šodienas, 1. oktobra, visiem preču pārdevējiem un pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā preces un pakalpojumus fiziskām personām (pircējiem jeb patērētājiem) ir jānorāda preču, kā arī pakalpojumu cenas gan latos, gan eiro un papildus vēl arī cenu par mērvienību (cik maksā kilograms vai litrs) preču cenu salīdzināmībai.

43% Latvijas iedzīvotāju pēdējā laikā novērojuši cenu kāpumu

No nākamā gada sākuma Latvijā tiks ieviesta vienotā Eiropas Savienības valūta – eiro, taču uzņēmējiem, lai patērētāji pie jaunās valūtas varētu pierast, cenas gan latos, gan eiro jānorāda jau no šā gada 1. oktobra. Vienlaikus sabiedrībā pastāv reālas bažas, vai Finanšu ministrijas akcija «Godīgs eiro ieviesējs» reāli darbosies.

Latviešiem patīk jaunā Latvijas eiro monēta

Latvijas iedzīvotājiem, salīdzinot Latvijas viena eiro monētu ar jebkuras citas eirozonas valsts eiro monētām, mūsu valsts jaunais eiro ar tautumeitas Mildas attēlu uz tā liekas pievilcīgāks, nekā pārējo 17 valstu monētas

Minimālā darba alga 2014.gadā būs 320 euro jeb 225 lati

Minimālā mēneša darba alga no 2014.gada 1.janvāra būs 320 euro, kas ir ekvivalenti 225 latiem, bez santīmiem un centiem, atgādina Labklājības ministrija (LM), noraidot izskanējušos iebildumus par nepareizu minimālās mēneša darba algas konvertāciju.

Pedagogi aicināti uz bezmaksas semināru Džūkstē par eiro ieviešanu

Valsts izglītības satura centrs, biedrība «Naudas plānošanas centrs» un Latvijas Banka aicina pedagogus dažādos Latvijas novados uz semināru «Pāreja no lata uz eiro – praktiskie aspekti».

Sākta Latvijas eiro monētu kalšana /FOTO/

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs šodien, 31. jūlijā, naudas kaltuvē Štutgartē, Vācijā, iedarbināja monētu izgatavošanas iekārtas, svinīgi uzsākot Latvijas eiro monētu kalšanu.

Pirms eiro ieviešanas uzsākta bankomātu likvidācija

Eiro ieviešanas procesā ir plaša valdības propaganda, bet arvien netiek atrisinātas vienkāršas tehniskas lietas un sniegta palīdzība galvenajām eiro ieviešanā iesaistītajām organizācijām. Tirgotājus šobrīd satrauc jauna tendence – vadošās bankas pirms eiro ieviešanas sāk likvidēt bankomātus lauku apvidos.

Par Latvijas uzņemšanu eiro zonā

Šodien Eiropas Parlaments atbalstīja rezolūciju par Latvijas pievienošanos eiro zonai, tādējādi pēdējais formālais lēmums par Latvijas uzņemšanu eiro zonā tiks pieņemts 9. jūlijā finanšu ministru sanāksmē

Vilks: Saņemts garants par eiro ieviešanu 2014.gada janvārī

«Mēs stabili ejam uz to, lai jau nākamgad daudz veiksmīgāk tiktu bruģēts ceļš uz lielāku labklājību, ekonomisko izaugsmi, starpvalstu sadarbību, kā arī stabilitāti,» teic finanšu ministrs Andris Vilks.

Balsojumā Eiropas Parlamentā atbalstīta Latvijas pievienošana eirozonai

Eiropas Parlamenta Ekonomikas un Monetāro lietu komiteja šodien balsojumā atbalstīja Latvijas pievienošanos eirozonai ar 2014.gada 1.janvāri, informēja Eiropas Parlamenta Informācijas biroja preses sekretāre Marta Rībele.

Redakcijas sleja
Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai Egils Levits būs labs Latvijas valsts prezidents?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool