Pirmdiena, 2019. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Tukuma dome atceļ iecerēto karjera izsoli

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 14. oktobris 14:00

Tukuma novada dome jau 30. augustā bija lēmusi izsludināt zemes īpašuma «Karjeras», Jaunsātos, izsoli, noliekot tās datumu 10. oktobrī. Izsoles noteikumi paredzēja atsavināt (pārdot) 90,35 ha lauksaimniecības un arī karjeru zemes ar sākuma cenu 70 000 eiro tam uzņēmējam, kas šajā īpašumā uzbūvēs ražotni un izveidos 150 jaunas darba vietas. Un kaut arī, kā izskanēja domes sēdē, izsolei bija pieteikušies divi pretendenti, tā tika atcelta. Tas tāpēc, ka SIA «Gallusman», ar kuru dome jau iepriekš bija noslēgusi nodomu vienošanos par olu ražotnes ierīkošanu konkrētajā vietā savu līdzdalību izsolē bija atsaukusi un arī tāpēc, lai ”novērstu visas spekulācijas.”…

Kā sēdē skaidroja domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs, kas domes priekšsēdētāja Ērika Lukmana atvaļinājuma laikā vadīja sēdi, noteiktajā termiņā saņemti divu pretendentu piedāvājumi – kādu, to viņš sēdē neminēja. Savukārt, kā skaidroja A. Volfs, no SIA «Gallusman», ar kuru dome jau iepriekš bija noslēgusi nodomu vienošanos par olu ražotnes ierīkošanu, valdes priekšsēdētāja [Arņa Veinberga] saņemta vēstule, kurā uzņēmējs informē, ka negatīvās publicitātes un neviennozīmīgā Tukuma novada iedzīvotāju novērtējuma dēļ «Ovostar Union» uzņēmumu grupa ir pieņēmusi lēmumu atlikt nekustamā īpašuma «Karjeras» iegādi un nepieteikties izsolē līdz sākotnējā ietekmes uz vidi novērtējuma saņemšanai.

Jāatgādina, ka, lai arī dome vairākkārt apbalvojusi, ka šī Jaunsātu karjeru teritorija ir pilnībā degradēta un nekur nav izmantojama, tāpēc labi vien ir, ka kāds izlēmis tur  kaut ko darīt, pēc meteo.lv datiem pārliecinājāmies, ka arvien vēl šajā karjerā ir pieejami smilts-grants krājumi 383,90 tūkstoš kubikmetru apjomā. To, vai šis karjers ir patiesais mērķis, kāpēc kādam uzņēmējam par tik lētu naudu vajadzīgs šis īpašums, ir grūti pateikt. Tomēr to, ka līdz šim ar īpašumu atpakaļpirkšanu, domei nav veicies, līdz ar to arī šajā gadījumā varētu būt tā, ka izsolē par nieka 70 000 eiro iegūtais īpašums ir juridiski sarežģīti atpērkams, taču – kā karjers – jau ļoti dārgs. Piemēram, 13 ha liels karjers kādā citā novadā tiek pārdots par vairāk nekā miljonu eiro – ar tikpat lielu izstrādājamo smilts-grants daudzumu.

 

Vairāk par tā sauktajām “spekulācijām“ lasiet otrdienas, 9. oktobra, laikrakstā ŠEIT

Bet par novada dome ārkārtas sēdē lemto – 12. oktobra laikrakstā ŠEITKomentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Jaunsāti teica:

  Še tev nu bij lielais investors, sacerējās, ka izveidos viņam infrastruktūru par iedzīvotāju nodokļiem,bet kā pašam jāiegulda ceļos tā izkūpēja kā svece…

 2. jānis teica:

  ko var pašvaldības sēdēt uz neizmantotām platībām,pietiek jau ar pusceltiem graustiem pagastu centros,piemēram,atdodiet kaut par vienu euro to platību ar visu granti tam ,kas rekultivēs šo platību par skaistu atpūtas zonu Abavmalā!!!!Putnu mēslu krātuvi upes malā jau nu gan nevajadzētu!!!

 3. hihi teica:

  afēra ar domes līdzdalību.degradētas teritorijas tepat pilsētas centrā pretim luteru baznīcai

 4. Vija teica:

  Kāda nesaimnieciska domāšana mūsu Domes spicei,izpārdot,izsaimniekot,bet izmantot dabas resursus ceļu remontiem ,to viņi ne var ,ne grib darīt,visu tikai izpārdot,un tad par dārgu naudu pirkt pakalpojumus.Tad ta saimnieki!!!

 5. hehe teica:

  apsveicu vareno opozīciju ar 50 M investīciju aizdzīšanu no Tukuma novada, godam strādājiet deputāti!!!

 6. 50 M pasaciņa teica:

  ja kāds bija domājis, ka šis investors investēs 50 M, tad hi, hi, he, he

 7. eseris teica:

  Kroņa teikums no pašvaldības ” biznesmeņiem” :
  ” ..dome vairākkārt apbalvojusi, ka šī Jaunsātu karjeru teritorija ir pilnībā degradēta …”

  Tik nezin kapēc vasarā tur brauc daudzi tukumnieki peldēties tīrajā karjeras ūdenstilpnē pat neskatoties uz to ka jākratās pa purekļainu ceļu. Vienu krasta posmu pat jaunieši sākuši sakārtot par smuku atpūtas stūrīti.

 8. anarhists teica:

  Jā, mēs spiedīsim uz smukajiem stūrīšiem, raudāsim par zaudēto cukura rūpniecību, sazāģētajiem kuģiem, bet jaunus projektus neļausim. Sēdēsim vīzēs smukā stūrītī un smalkā balsī dziedāsim. Būs pa smuko.

 9. diemžēl teica:

  opozīcijai vajag skaļu populismu un visu pēc savas NE/saprašanas.
  gudrīši itin visos jautājumos!

 10. ha teica:

  tur nekad olrūpnīca nebūtu uzcelta

 11. no sirds zaļais teica:

  Atkal viens zaļais dabas stūrītis saglabāts, kur augt krūmiem un usnēm.

 12. Gunča teica:

  tāpēc jau Volfs pa galvu pa kaklu skrēja un aģitēja iedzīvotājus, ka baidās, ka iedzīvotāji gribēs saglabāt zaļu stūrīti, kur atpūsties, nevis vistu mēslus, sagandētu teritoriju, izsmeltu zemi no grants un dolomīta, un aizbēgušu 3.valsts blēdi “investoru”

 13. šoreiz teica:

  paldies domes opozīcijai! labs darbs!

 14. Malači ! teica:

  Tā tikai turpināt! Visus padzīt, visu sačakarēt. Labāk, par prieku visādiem idiotu pesimistiem, neko nedarīt. Nevienam nekādas pamestas vietas nepārdot, nedod dievs kādam nepatiks…. Labāk sēdēt uz miskastes un sūroties, ka nekas nav un par to nekas nebūs!

  Nu sūri…..

 15. Majami teica:

  Es tā saprotu ka tur ir vispasaules kūrorts. Monako līcis. Kādas olas?
  A kuram debīliķim tur palika žēl?

 16. Monako teica:

  Jā. tur monako kūrorts ir…

 17. teica:

  Jā, tur ir Monako kūrorts Tukuma suņiem un viņu īpašniekiem, īsts kūrorts. ja citas ūdenstilpnes uzrauga, tad Jaunsātos viss notiek.

 18. Ha! teica:

  Jaunsātu karjers starp citu laikam jau pārdots, izskatās ka atsācis darbu un Tukuma aplim pat piegādā granti zem asfalta.

Pasākumu kalendārs

2019.05.26 | 10:00

Šahs Irlavā 

2019.05.26 | 11:00

«Kustinācija» Engurē 

2019.05.26 | 12:00

Kandavas novada svētki 

2019.05.26 | 13:00

Kino Tukumā 

2019.05.26 | 14:00

Amatierteātra pirmizrāde Jaunsātos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool