Bernhards, Boriss, Rojs

Slampē dzeramais ūdens – neatbilstošs normām

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 21. novembris 12:30

Tukuma novada domes Finanšu komitejas sēdē 13. novembrī tika izskatīti 22 darba kārtības jautājumi, no tiem vairāki par komunālajiem jautājumiem, tostarp – par osmozes filtra iegādi Slampē.

Kā minēts sagatavotajā lēmuma projektā, tā kā Veselības inspekcija savā kontroles aktā norādījusi, ka dzeramais ūdens Slampes pagastā neatbilst normatīvo aktu prasībām, jo tajā sulfātu daudzums ievērojami pārsniedz pieļaujamo līmeni, nepieciešams ierīkot reversās osmozes filtru. SIA «Komunālserviss TILDe» valdes loceklis Aldis Siliņš sēdē skaidroja, ka sulfātu daudzums Slampes ciema dzeramajā ūdenī pārsniedz normatīvus vismaz divas reizes, tāpēc uzņēmumam nepieciešams finansējums 24 193,95 eiro apmērā reversās osmozes filtra iekārtas uzstādīšanai.

Uz deputātu jautājumu, vai šis pirkums sadārdzinās ūdens izmaksas un līdz ar to arī palielinās tarifu, A. Siliņš skaidroja, ka šobrīd tarifs nepieaugs, taču, izstrādājot nākamo ūdensapgādes tarifu, šie ieguldījumi tajā tiks iekļauti: “Vienlaikus ir jārēķinās, ka pieaugs arī filtra uzturēšanas izdevumi – pieaugs elektrības patēriņš un būs nepieciešams īpašs šķidrums, ar kuru skalot filtra membrānas. Tarifu maiņa, kā to paredz normatīvie akti, notiks tad, kad reālās izmaksas pārsniegs apstiprinātās par 10% – par to katru ceturksni sabiedrisko pakalpojumu regulatoram tiek sniegta informācija.” Vēl deputāti interesējās, vai vēl kādā vietā novadā ir ierīkota šāda iekārta. A. Siliņš skaidroja, ka 2011. gadā projekta ietvaros šāda iekārta uzlikta Sēmē, kā arī, lai izpildītu Veselības inspekcijas prasības, Slampes ēdnīcas pārtikas blokā: “Kad Slampes ciemā īstenoja ūdenssaimniecības projektu, šo iekārtu izņēma no plānoto darbu saraksta finansējuma trūkuma dēļ. Līdz šim Veselības inspekcija piešķīra īpašu atļauju dzeramo ūdeni izmantot, taču jau divas reizes šāda atļauja triju gadu posmam tika saņemta, jo pašvaldība solīja, ka filtru ierīkos, taču vairāk šāda atļauja netiks izsniegta.” Labā ziņa, ka neesot nekādu ierobežojumu ūdens lietošanai līdz filtra uzstādīšanai, vismaz tā skaidroja pašvaldības vadītājs Ēriks Lukmans. Galīgo lēmumu šajā jautājumā deputāti pieņems domes sēdē.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ilmārs teica:

  Lūdzu, izlabojiet visas kļūdas pirmajā rindkopā!

 2. Snorke teica:

  Visas,tas ir cik?
  Es pamanīju 2 kļūdas,cik Jūs?

 3. Juris teica:

  A kāpēc ir tikai tagad info?bērniem tādu vispār nevar dot…maksajam par nekvalitatīvu pakalpojumi…jaraksta kadiem medijiem….6 gadus pamazām indeeja…būtu zinājis lietotu tikai veikalā…rēķinus zināja atsūtīt…a info nee…viss..

 4. jautājums teica:

  Šogad paaugstināja maksu par aukstā ūdens patēriņu un kanalizācijas pakalpojumiem.Cik tas ir likumīgi,maksāt par nekvalitatīvu un pārtikā nelietojamu ūdeni?Uz kāda pamata ,ja neko neiegulda,notika tarifu celšana?

 5. Pipsis teica:

  Ūdens kvalitāte neatbilst normām, bet izmaksas segs iedzīvotāji ar dārgākiem tarifiem. Vo kur jābūt lielai mākslai risināt problēmas!!! Es saprastu, ja atbilstu normām un cilvēki vēlētos super uzlabojumus, tad jā. Tas apmēram tā, pagasta vecim nolietojies uzvalks, jaunam sametīs iedzīvotāji.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool