Slampē dzeramais ūdens – neatbilstošs normām

Tukuma novada domes Finanšu komitejas sēdē 13. novembrī tika izskatīti 22. darba kārtības jautājumi, no tiem vairāki par komunālajiem jautājumiem, tostarp – par osmozes filtra iegādi Slampē. 

Tukuma novada domes Finanšu komitejas sēdē 13. novembrī tika izskatīti 22 darba kārtības jautājumi, no tiem vairāki par komunālajiem jautājumiem, tostarp – par osmozes filtra iegādi Slampē.

Kā minēts sagatavotajā lēmuma projektā, tā kā Veselības inspekcija savā kontroles aktā norādījusi, ka dzeramais ūdens Slampes pagastā neatbilst normatīvo aktu prasībām, jo tajā sulfātu daudzums ievērojami pārsniedz pieļaujamo līmeni, nepieciešams ierīkot reversās osmozes filtru. SIA «Komunālserviss TILDe» valdes loceklis Aldis Siliņš sēdē skaidroja, ka sulfātu daudzums Slampes ciema dzeramajā ūdenī pārsniedz normatīvus vismaz divas reizes, tāpēc uzņēmumam nepieciešams finansējums 24 193,95 eiro apmērā reversās osmozes filtra iekārtas uzstādīšanai.

Uz deputātu jautājumu, vai šis pirkums sadārdzinās ūdens izmaksas un līdz ar to arī palielinās tarifu, A. Siliņš skaidroja, ka šobrīd tarifs nepieaugs, taču, izstrādājot nākamo ūdensapgādes tarifu, šie ieguldījumi tajā tiks iekļauti: “Vienlaikus ir jārēķinās, ka pieaugs arī filtra uzturēšanas izdevumi – pieaugs elektrības patēriņš un būs nepieciešams īpašs šķidrums, ar kuru skalot filtra membrānas. Tarifu maiņa, kā to paredz normatīvie akti, notiks tad, kad reālās izmaksas pārsniegs apstiprinātās par 10% – par to katru ceturksni sabiedrisko pakalpojumu regulatoram tiek sniegta informācija.” Vēl deputāti interesējās, vai vēl kādā vietā novadā ir ierīkota šāda iekārta. A. Siliņš skaidroja, ka 2011. gadā projekta ietvaros šāda iekārta uzlikta Sēmē, kā arī, lai izpildītu Veselības inspekcijas prasības, Slampes ēdnīcas pārtikas blokā: “Kad Slampes ciemā īstenoja ūdenssaimniecības projektu, šo iekārtu izņēma no plānoto darbu saraksta finansējuma trūkuma dēļ. Līdz šim Veselības inspekcija piešķīra īpašu atļauju dzeramo ūdeni izmantot, taču jau divas reizes šāda atļauja triju gadu posmam tika saņemta, jo pašvaldība solīja, ka filtru ierīkos, taču vairāk šāda atļauja netiks izsniegta.” Labā ziņa, ka neesot nekādu ierobežojumu ūdens lietošanai līdz filtra uzstādīšanai, vismaz tā skaidroja pašvaldības vadītājs Ēriks Lukmans. Galīgo lēmumu šajā jautājumā deputāti pieņems domes sēdē.

Komentāri

  1. A kāpēc ir tikai tagad info?bērniem tādu vispār nevar dot…maksajam par nekvalitatīvu pakalpojumi…jaraksta kadiem medijiem….6 gadus pamazām indeeja…būtu zinājis lietotu tikai veikalā…rēķinus zināja atsūtīt…a info nee…viss..

  2. Šogad paaugstināja maksu par aukstā ūdens patēriņu un kanalizācijas pakalpojumiem.Cik tas ir likumīgi,maksāt par nekvalitatīvu un pārtikā nelietojamu ūdeni?Uz kāda pamata ,ja neko neiegulda,notika tarifu celšana?

  3. Ūdens kvalitāte neatbilst normām, bet izmaksas segs iedzīvotāji ar dārgākiem tarifiem. Vo kur jābūt lielai mākslai risināt problēmas!!! Es saprastu, ja atbilstu normām un cilvēki vēlētos super uzlabojumus, tad jā. Tas apmēram tā, pagasta vecim nolietojies uzvalks, jaunam sametīs iedzīvotāji.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *