Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Palīdzēsim ugunsgrēkā cietušai saimniecībai!

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 31. jūlijs 13:42
komentāri slēgti on Palīdzēsim ugunsgrēkā cietušai saimniecībai!

27. jūlija rītā 8.00 plaša mēroga ugunsgrēks sākās Pūres pagasta «Sumbrķīros». Tur dega lopbarības šķūnis, govju kūts, noliktava, traktors, frontālais iekrāvējs. Sadega būvmateriāli. Saimnieks Dagnis Darģis tobrīd bija savā otrajā darbā –  kafejnīcā «Sumbrs», kad viņam pateica, ka «Sumbrķīru» pagalmā ugunsgrēks. Visa dzīvā radība, paldies, Dievam, palika vesela, neviens – ne suns, ne kaķis – nav sadedzis. Arī teļus, kas pamatā uzturas kūtī, izdevās no degošās ēkas paglābt. Govis jau bija ganībās. “Viss pārējais 20 gadu darbs ir sadedzis,” secina saimnieks Dagnis, piebilstot, ”arī visa savāktā lopbarība sadegusi, viss siens. Todien vēl bija atvesti pēdējie pieci zāles ruļļi.”

Aizdegšanās iemesls nav zināms

No kā ugunsnelaime izcēlās, pagaidām nav zināms. Kā vakar stāstīja pats saimnieks, policijas darbinieki bija, meklēja pierādījumus, bet nekas nav atrasts. Dagnis uzskata, ka ļaunprātīga dedzināšana tā nevarētu būt, arī ar elektroinstalācijām viss bijis kārtībā, tās pirms pusotra gada nomainītas. Ugunsgrēka apslāpēšanā liela nozīme bijusi tam, ka pagalmā bija dīķis. Kāds no ugunsdzēsējiem pat teicis: ja nebūtu dīķa, kur ņemt ūdeni, tad liesmas būtu grūtāk savaldīt un tās varētu pārmesties uz dzīvojamo māju. Nu dīķis sauss. Taču krāsmatas vēl visai draudīgi kūp, tāpēc arī vēl vakar, 30. jūlijā, «Sumbrķīros» atkal iebrauca ugunsdzēsēju mašīna ar ūdeni, lai tās dzēstu. Jāpiebilst, ka ne ēkas, ne tehnika apdrošināta nebija.

 Palīgi piesakās arī bez aicinājuma

Nu jau arī pats saimnieks sāk sakārtot domas un ir labi, ka viņš nolēmis saimniecību nelikvidēt, bet gan atjaunot. Galu galā ganāmpulks taču ir sveiks un vesels. Līdz rudenim varētu mēģināt govis dabūt zem jumta. Cilvēki palīdzēja, atstūma desmitonnīgo mucu ar ūdeni, lai govis varētu padzerties, jau ir uzbūvēts nojumes karakass, vēl tikai jāuzliek jumts un tur govis pagaidām varēs patverties. Mobilā slaukšanas iekārta arī ir sagādāta, slauks kannās un pēc tam vedīs uz aizlienēto dzesinātāju. Nu jau viss puslīdz sakārtots tā, lai varētu atkal pienu nodot a/s «Tukuma piens», jo piena nauda ir vienīgais stabilais saimniecības ienākums. Dagnis saka paldies  Augustam Brigmanim, kurš atsūtījis palīgā savas saimniecības vīrus, paldies Andrim Selivanovičam, kurš atgādājis piena dzesēšanas iekārtu, paldies Pūres DIS kolektīvam un vēl daudziem citiem, kuri zvanīja, piedāvaja palīdzību. Uzreiz jau Dagnis pats nemaz nevarējis pateikt, kāda palīdzība vajadzīga. Nu jau skaidrs, ka talcinieki būs vajadzīgi, kaut vai, lai kūti un šķūni iztīrītu no krāsmatām. Mūra sienas ir saglabājušās, bet spāres, jumtus, grīdas vajadzēs…

Varam palīdzēt?

Vēl raizes saimniekam sagāda lopbarība. Jau tā šogad lopbarība vākta pa malu malām, izpļauti grāvji, ceļmalas, meža pļaviņas. Nu tā visa sadegusi. Kaut gan vēl varētu būt cerība uz kādu attālu, jau tagad ir skaidrs, ka pilnīgu nodrošinājumu 58 govīm sarūpēt Dagnim neizdosies. Mēs, redakcijā, spriežam, ja zemnieki varētu ziedotu dažus ruļļus lopbarības (saprotam jau, ka šogad nav pārbagātības), ganāmpulks «Sumbrķīros» šoziem varētu izdzīvot.

Līdzko beigsies krāsmatu attīrīšana, saimniekam vajadzēs dzirdnes, dzirdināšanas sistēmas. Viņš cer, ka muca nebūs sadegusi, jo tā bija pilna ar ūdeni. Varbūt ir kāda saimniecības, kas likvidējušās un dzirdnes ir vēl palikušas neizmantotas? Arī tās varētu piedāvāt «Sumbrķīru» saimniecībai. Jācer, ka palīdzīgu roku varētu sniegt arī sadarbības partneri, piemēram, a/s «Tukuma piens». Noderētu gan būvmateriāli, gan jebkāda cita palīdzība. Saimniecībā pašlaik nav arī traktora, kas nepieciešams gan lopbarības atvešanai, gan citos darbos. Varbūt visi kopā varam palīdzēt? Ugunsnelaimē cietušā saimnieka Dagņa Darģa tālrunis: 29166751 vai arī informāciju var meklēt: https://www.facebook.com/dagnis.dargisPasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool