Rudīte, Everts

Nodarbinātības valsts aģentūra piedāvā apmācīt speciālistus

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 27. maijs 08:57

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) pēc darba devēju pieprasījuma sagatavo uzņēmumiem nepieciešamos speciālistus, organizējot un finansējot bezdarbnieku apmācību jebkurā licencētā profesionālās pilnveides, profesionālās tālākizglītības vai neformālās izglītības programmā.

Ja darba devējam vajadzīgie speciālisti jāapmāca tādās profesijās, kuru nav NVA piedāvājumā, tiek izsludināta apmācību īstenotāju pieteikšanās nepieciešamās apmācību programmas īstenošanai. Ja darba devējam nepieciešami darbinieki, kuru apmācībai jāizstrādā jauna izglītības programma, izglītības iestāde sadarbībā ar darba devēju var izstrādāt jaunu izglītības programmu konkrētā uzņēmuma prasībām atbilstošu speciālistu sagatavošanai.

Lai darba devējs būtu pārliecināts par izvēlēto kandidātu atbilstību uzņēmuma vajadzībām, pirms apmācību sākuma darba devējs piedalās atlasē un izvēlas piemērotākos kandidātus. Pēc apmācāmo bezdarbnieku atlases NVA slēdz ar darba devēju līgumu, kurā tiek noteikti pušu pienākumi, tiesības, atbildība un līguma izpildes kārtība.

Profesionālās tālākizglītības programmas apguves laikā darba devējs var piedāvāt prakses vietas savā uzņēmumā, nodrošinot nākamo darbinieku sagatavošanu atbilstoši konkrētā uzņēmuma specifikai. Pēc sekmīgas apmācības pabeigšanas darba devējam jāpieņem bezdarbnieks darbā un attiecīgajā profesijā jānodarbina ne mazāk kā sešus mēnešus.

 

Lai uzsāktu nepieciešamo speciālistu apmācību, darba devējam jāpiesakās tuvākajā NVA filiālē dalībai pasākumā “Bezdarbnieku apmācība pēc darba devēja pieprasījuma”, kas tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” ietvaros. Detalizētāka informācija par pasākumu “Bezdarbnieku apmācība pēc darba devēja pieprasījuma”, kā arī darba devēja pieprasījums, līguma veidlapa un citi saistoši dokumenti pieejami NVA mājaslapā un jebkurā NVA filiālē visā Latvijā.

Atgādinām, ka NVA darba devējiem piedāvā arī iespēju iesaistīties pasākumā “Apmācība pie darba devēja”, tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju. Praktiskā apmācība ietver profesionālās kompetences apgūšanu, kas atbilst pirmā, otrā vai trešā profesionālās kvalifikācijas līmeņa profesionālajai kompetencei. Detalizētāka informācija par pasākumu “Apmācība pie darba devēja”, tā nosacījumiem un līdzfinansējumu izlasāma NVA interneta vietnes sadaļā ”Darba devējiem”.

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Nu pi...c teica:

  Algas vajag normālas maksāt , tad pa krūmiem nebūs speciālisti jāmeklē

 2. Inga teica:

  Tā ir lieliska iespēja iegūt pieprasītu specialitāti, ja kādu agrāku apstākļu dēļ tas nav izdevies!
  Bez tam projektā “Apmācība pēc darba devēja pieprasījuma” ir transporta izdevumu apmaksa un neliela stipendija.

 3. keri teica:

  Iespēja jau laba,tikai tādiem “bezdarbniekiem”,kuri tādi ir jau vairākus gadus,neinteresē ne darbs,ne alga,ne apmācības.Un ja kāds no tiem komentētājiem atkal teiks,ka jāmaksā normāla alga,lai saprot to .ka alga jānopelna!.Par sēdēšanu stūrī,un lūrēsanu telefonā algu nevar nopelnīt!

 4. tukumnieks teica:

  Muļķi’bas pašam būs jāmeklē prakses vieta.

 5. tukumnieks teica:

  Spried pēc sevis?

 6. Datu nesējs teica:

  Labam darbiniekam darbu netrūkst, pēc viņa stāv rindā.
  Tiem, kuriem pirmais vārds ir, vajag kārtīgas algas maksāt, labi padarīts darbs ir svešs jēdziens.
  Vispirms pierādi sevi ar labi padarītu darbu un , ka tev var uzticēt labus darbarīkus un materiālus, tad arī būs laba alga!

 7. Mmj teica:

  Labā darbavietā darbinieki nemainās….

 8. tukumnieks teica:

  Pastrādājiet rūpniecības iela 1 Pie GaiLiem IG SERVISS,TOP TRANS.

 9. Nu pi...c teica:

  tāda sajūta, ka viens otrs gatavs strādāt par ideju

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool