Rudīte, Everts

Brīdina par iespējamo sadūmojumu Kandavā

Autors: Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore
Twitter
FaceBook
print
2019. gada 21. maijs 12:30

Pirmdienas vakarā tupinājās meža ugunsgrēka Kandavas novada, Kandavas pagastā, pie autoceļa Kandava – Kukšas, ierobežošanas darbi. Ugunsgrēks dzēšanas darbi nav iespējami, jo degšanas vietā turpinās kara laika nesprāgušās munīcijas detonācija, kas apdraud dzēsēju dzīvību.

Vakar ugunsgrēks turpināja izplatīties un saskaņā ar Valsts meža dienesta sniegto informāciju sasniedza jau apmēram 10 hektāru platību. Sadarbībā ar Nacionālo Bruņoto spēku speciālistiem tika noteikta bīstamā zona. To no trim pusēm ierobežo ceļi, kas ir dabisks šķērslis liesmu tālākai izplatībai. Savukārt, ceturtajā pusē atrodas meža stiga, kuru Valsts meža dienesta darbinieki vakar ar speciālas tehnikas palīdzību paplašināja. Papildus ugunsdzēsēji glābēji gar stigu apmēram 20 metrus platu joslu nolēja ar ūdeni, lai samazinātu iespējamo liesmu izplatīšanos.

Vakar tika sasaukta arī Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novadu apvienotā civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā tika izvērtēta situācija un lemts par iespējamo rīcību. Arī sēdē tika secināts, ka šobrīd galvenais uzdevums ir noturēt degšanu noteiktās zonas ietvaros. Savukārt, dzēšanas darbi nav iespējami, jo sprādzieni un to radītās šķembas un krītošie koki apdraud pašu dzēsēju dzīvību.

Ņemot vērā to, ka noteiktajā bīstamajā zonā nav dzīvojamo māju, iedzīvotāju evakuācija šobrīd nav nepieciešama. Savukārt, tuvāko māju iedzīvotāji tika apzināti un informēti par notiekošo un nepieciešamo rīcību, ja sadūmojuma dēļ būs nepieciešams evakuēties.

Ugunsgrēka dēļ ir slēgts autoceļa Tukums – Kandava (V1445) posms no Jaunsātu pagasta līdz Kandavas pagastam. Ceļa slēgšanu nodrošina Valsts policija.

Situācija nepārtraukti tiek uzraudzīta. Atbildīgie dienesti un pašvaldība apmainās ar viņu rīcībā esošo informāciju un ir gatavi pieņemt nepieciešamos lēmumus un atbilstoši tiem rīkoties.

Ugunsgrēka apkārtnē un arī Kandavā var būt jūtams sadūmojums. VUGD aicina iedzīvotājus tādos brīžos turēt ciet logus un durvis.

VUGD atgādina, ka Latvijas mežos saglabājas ļoti augsta uguns bīstamība, tāpēc aicina cilvēkus būt ļoti uzmanīgiem un nepieļaut, ka mežā un tā tuvumā tiek veiktas darbības, kuru rezultātā rodas dzirkstele vai liesmas. Neapdomīga rīcība šādos apstākļos var izraisīt plašu un postošu ugunsnelaimi.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Kandavniece teica:

    Nu jau sadūmojumu jūt mazāk kā pirmdien!
    Vakar arī visu dienu lidoja helikopters ar ūdens tvertni, jo dzēsa no augšas.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool