Svētdiena, 2016. gada 1. maijs
Ziedonis
LZ: +7, A, 2.6 m/s
Agita Puķīte

Haralds Neiburgs: “Černobiļā piedzīvoto neviens nekad neaizmirsīs” (1)

1986. gada 26. aprīlis bija silta un saulaina pavasara sestdiena. Todien neviens pat nenojauta, ka Ukrainas atomreaktorā – vienā no pasaulē lielākajiem – noticis sprādziens. Pati pirmā informācija atnāca no Zviedrijas, kad tur sāka par šo avāriju runāt, bet arī neko daudz. Tā īsti sāka runāt tikai tad, kad pirmos vīrus sāka uz turieni iesaukt… Šo iesaukšanu Haralds Neiburgs salīdzina ar represijām pret cilvēkiem 40.-tajos gados…

Agita Puķīte

Zemgales vidusskolā jauna direktore, Tukuma 3. pamatskolā direktore iesniedz atlūgumu (2)

Konkursā uz Zemgales vidusskolas amatu bija saņemti trīs pretendentu pieteikumi, no kuriem konkursa komisija par piemērotāko amatam atzina Lienes Učelnieces kandidatūru. L. Učelniece ieguvusi bakalaura un maģistra grādu pedagoģijā – ir matemātikas skolotāja un turpinās šo mācību priekšmetu mācīt 8. klasei.

Agita Puķīte

Šlokenbekas dzirnavu dīķi atkal aplido jūras putni (7)

Šobrīd daudz stingrāk tiekot kontrolēti tie notekūdeņi, ko ražošanas uzņēmumi ievada attīrīšanas iekārtās, turklāt to apmērs esot būtiski samazināts. Šādas pārbaudes ļauj laikus noteikt piesārņojuma riskus, savukārt par attīrīšanas iekārtu uzlabošanu Pūrē un Tukumā savu viedokli izteiks eksperti.

Sieri-001

Kā Jaunpils sieri pārtapa… gleznās /FOTO/ 

Sieri gleznās – tas Latvijā un pasaulē ir vēl neiepazīts stāsts, kas aizsākās Valmieras tehnikumā Valmieras «Mākslas dienu 2016» ietvaros. Tas tiešām bija vēl neredzēts pasākums «Garša. Meistars. Māksla».

Iekustināsim pavasari kopā!(ŠODIEN) 

Iekustinasim_pavasari___1

Beidzot esam sagaidījuši šo silto laiku ,un aicinām jūs piedalīties 30.aprīli(šodien), plkst.13:00 , Kuldīgas iela 74, Tukumā uz nelielam sacensībām. Visi gribētāji laipni gaidīti!!

Sadraudzības pasākums Slampes bērnudārzā «Pienenīte» (1)

IMG_9314

Pirmsskolas iestāde «Pienenīte» 27. aprīlī ar prieku uzņēma Slampes uz Džūkstes ciema seniorus! Ir patiešām jauki draudzēties, jo ciemiņu acīs staroja mīlestība, atsaucība un pieņemšana. Norunājām tikties atkal rudenī, lai kopīgi darbotos radošajās darbnīcās.

Tukuma jaunie mākslinieki saņem Kultūras ministrijas balvas 

Agita Puķīte

28. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā par sasniegumiem starptautiskos konkursos un skatēs talantīgākie kultūrizglītības nozares audzēkņi un skolotāji saņēma īpašu Kultūras ministrijas apbalvojumu. 35 mūzikas, mākslas un horeogrāfijas skolu skolēnu vidū ir arī Paula Jurševica un Dairis Didrihsons no Tukuma Mākslas skolas, kā arī viņu skolotājas Gunta Čivle un Ilze Pauliņa.

Pie «Smārdes kroga» atklās pieminekli somu jēgeriem (2)

Rūta Fjodorova

Viena no 22 Engures novada pieteiktajām talkām bija pie «Smārdes kroga». Šeit labiekārtota vieta, kur 26. jūlijā paredzēts uzstādīt pieminekli par godu somu jēgeru dalībai Somijas valsts vēsturē nozīmīgajā Smārdes kaujā, kas notika 1916. gada 25. jūlijā.

Kvadriciklistam Edgaram Meņģelim bronza Francijā 

E_Mengelis

22. un 23. aprīlī Francijā, Caltelnau de Levis trasē, norisinājās 2. Eiropas čempionāta posms kvadricikliem. Sacensībās startēja pērnā gada čempions un 1. posma uzvarētājs, džūkstenieks Edgars Meņģelis, šoreiz kāpjot uz goda pjedestāla 3. pakāpiena ar 42 punktiem.

Izskanējis mūzikas skolu festivāls «Satiksimies Tukumā» /FOTO/ 

Agris Jansons

20. aprīlī Tukuma kultūras namā notika jau XXI mūzikas skolu festivāls «Satiksimies Tukumā». Šogad koncertā uzstājās viesi no Lietuvas, no Šauļu 1. Mūzikas skolas, un Kandavas Mākslas un mūzikas skolas, kā arī Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi.

Tukuma «U-14» volejbolistes – trešās labākās valstī (4)

Tukuma Sporta skola

Tukuma Sporta skolas «U-14» vecuma grupas volejbolistes treneres Andromedas Bērziņas vadībā Latvijas jaunatnes čempionāta finālā cīnījās ar Rīgas volejbola skolas trīs komandām, Daugavpils volejbola skolu un Skrundu.

Kādi būs Tukuma novada autoceļu, ielu, ietvju un ēku pagalmu remonti šogad? (14)

Agris Jansons

Tukuma novada domē noslēdzies iepirkums par pašvaldības autoceļu, ielu, ietvju un ēku pagalmu seguma remontdarbiem 2016. gadā, un pašlaik iesniegtie piedāvājumi tiek izvērtēti. Līdz tam būs zināms konkursa uzvarētājs, avārijas bedrītes tiek remontētas ar auksto asfalta maisījumu, un to dara uzņēmums «Clean R» pēc komunālā dienesta ierosinājuma.

Tukumā viesojas Jurijs Malihs, kurš Raini pēta Krievijā 

Agris Jansons

22. aprīlī Tukuma Raiņa ģimnāzijā viesojās un ar skolēniem runāja Jurijs Malihs, kurš, dzīvodams un strādādams Krievijā, Kirovas apgabala Slobodskā, ieinteresējies un izdevis grāmatu par latviešu Jaunās strāvas dalībniekiem, kas savulaik bijuši izsūtīti trimdā uz Kirovu. Grāmata saucas «Likteņlīniju savijums», un šis ”savijums” saista mūsu Tautas dzejnieku Raini.

Tumes vokālajam ansamblim «Kansoneta» – 30 /FOTO/ (3)

Liena Trēde

30 gadi nav daudz, bet pietiekoši, lai jaunības trakulību un pašapliecināšanās kāri aizstātu ar pieklājīgu atturību, kam būtu jāapliecina briedums un pašpietiekamība. Tā arī Tumes dāmu dziedošais kolektīvs «Kansoneta» 23. aprīlī, savā dzimšanas dienā, klātesošos iepriecināja ne tikai ar sava repertuāra stabilākajām un skaistākajām kompozīcijām, bet tās papildināja arī ar īpašiem viesmākslinieku priekšnesumiem.

Pūrē jaunietis bēg no policijas, Tukumā un Kandavā dažādas avārijas (3)

dzirkstele.diena.lv

20. aprīlī Tukuma novada Pūres pagastā 1989. gadā dzimis «Mazda 323» vadītājs nepakļāvās policijas darbinieka prasībai apturēt transportlīdzekli, kam sekoja pakaļdzīšanās. Tās laikā bēgošais šoferis neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā netika galā ar auto vadāmību, noslīdēja no brauktuves uz lauka

Redakcijas sleja
Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai Tukumā būtu vajadzīga publiskā pirts?

Skatīt rezultātus

Loading ... Loading ...
Jaunākais blogos
Eirokalkulators
Pasākumu kalendārs

2016.05.01 | 8:00

Baltijas junioru čempionāts un TLH kausa izcīņa kērlingā 

2016.05.01 | 10:00

Galda spēļu pieccīņa Irlavā 

2016.05.01 | 10:00

Pavasara tirgus Kandavā 

2016.05.01 | 11:00

Kaķu izstāde Tukumā 

2016.05.01 | 11:00

Strūklakas modināšana Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Liena Trēde Agris Jansons IMG_2305
Mēness kalendārs
No 1. maija 3.43 līdz 1. jūnija 3.25
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv