Svētdiena, 2015. gada 1. marts
Ilgvars, Ivars
LZ: +5, D, 5.7 m/s
Jānis Vītols

Plāno remontēt Tukuma novada pagastu ceļus 

Sākti priekšdarbi, lai Tukuma novads varētu saņemt 3 miljonus eiro lauku ceļu sakārtošanai. Šī nauda domāta, lai atjaunotu grantēto ceļu segumus un līdz ar to mazinātu smagās tehnikas radītās sekas. Februāra sākumā finansējums šim mērķim Briselē apstiprināts un patlaban tiek izstrādāti Ministru kabineta noteikumi.

Vents Dubrovskis

Matkules sākumskolai – pēdējais mācību gads (2)

25. februārī redakcijā vērsās kāda Matkules skolēna vecmāmiņa ar vēsti, ka vietējā skola tikšot slēgta! Turklāt visvairāk sarūgtinājis, kā tas noticis – varot teikt, ka divu stundu laikā. Otrdien skolas direktorei Ilzei Oliņai piezvanījusi novada Izglītības pārvaldes vadītāja Silvija Tiltiņa, bet 14.00 viņa kopā ar novada vadību jau bijusi skolā un paziņojusi, ka lēmums pieņemts.

Agris Jansons

Brīvprātīgā no Francijas aicina Tukuma jauniešus nepalikt vienaldzīgiem (8)

Tumsnējā meitene Perine Latvijā ir brīvprātīgā darba ietvaros. Jauniete šeit darbojas un palīdz cilvēkiem, par to neprasot atalgojumu. Bet redakcijā Perine vērsās ar lūgumu atbalstīt viņas ieceri brīvprātīgi palīdzēt vientuļiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Rūta Fjodorova

Ķesterciemnieks Mārtiņš Straupmanis bizensu sāka ar koka piekariņiem 

Ķesterciemnieks, Engures vidusskolas bijušais skolnieks Mārtiņš Straupmanis mācās uzņēmējdarbības loģistiku Rīgas Tehniskajā universitātē. Un viņam radās doma, ka vajadzētu dibināt pašam savu uzņēmumu, kaut ko savu pamēģināt.

Agris Jansons

Durbes pils, atsakoties no Vāgūža, tiek pie katlumājas (1)

Trešdien, 25. februārī, ekspluatācijā tika nodota Durbes pils katlu māja. Tas ir pirmais objekts, kas rekonstruēts pēc tam, kad Tukuma novada domes deputāti pieņēma lēmumu atteikties no Vāgūža būvniecības, lai vispirms sakārtotu pils kompleksā esošās ēkas.

Jānis Vītols

Jaunpils novada «Zemnieku un uzņēmēju balle 2015» Viesatās /FOTO/ (1)

Viņi – zemnieki, uzņēmēji, citi novada ļaudis – pagājušās nedēļas nogalē sanāca kopā Viesatu kultūras namā. Runāja par savos uzņēmumos, saimniecībās un arī kopējā darbā paveikto. Arī par turpmāk darāmo, lai novadiņš un Latvija būtu stipra, neatkarīga.

telegraph.co.uk

Ūdens analīzes Engurē nav obligātas! (8)

Esam saņēmuši vairākus zvanus no Engures pagasta, no privātmāju īpašniekiem. Viņus uztraukuši nepazīstamu cilvēku telefonzvani ar piedāvājumu veikt viņu mājās dzeramā ūdens analīzes. Iedzīvotāji ir neizpratnē, vai tiešam šīs analīzes ir jāveic.

Mākslinieces Dzidras Baumas 85 gadu jubilejas izstāde galerijā «Durvis» 

Bauma_pasportrets_1

28. februārī 12.00 Mākslas galerijā «Durvis» (Tukums, Brīvības laukums 21) mākslinieces Dzidras Baumas 85 gadu jubilejas izstādes «85 … dzīves kūleņos» un ādas plastikas mākslinieču Valdas Āboliņas un Vijas Kokles izstādes «Ādas mākslas darbi» atklāšana.

Mūžības ceļos devies Jurģis Skulme (1)

Arnis Šablovskis

Mūžības ceļos 87 gadu vecumā aizsaukts izcils mākslas un dzīves skarbo loku pazinējs, mākslinieks un disidents JURĢIS SKULME (13.11.1928 – 25.02.2015, Rīga). Iespējams, bez viņa drosmīgās rīcības mēs šodien nevarētu runāt, domāt, sapņot par Lestenes kā Latvijas simbola pilnīgu atjaunošanu.

Pavisam drīz būs jauni gāzes baloni (4)

Agris Jansons

Jautā lasītājs: – Zvanu no Lestenes. Lūdzu, uzrakstiet, kas cilvēkiem jādara, lai dabūtu jaunos gāzes balonus. Nekur nekas nav rakstīts, neko neviens nestāsta un arī nezina. Mēs dzīvojam laukos un par visiem jaunumiem uzzinām no jūsu avīzītes. Viens saka, ka balons maksās 100 eiro…

Tukumā zog metāla stabus un smēķē mazgadīgās, Lapmežciemā atsavina alkoholu (3)

thetimes.co.uk

23. februārī 00.00 Tukumā, Spartaka ielā, no mazdārziņa nozagti 20 dzelzs žoga stabi. 25. februārī 10.27 Tukumā, Lielajā ielā, smēķējam pieķertas trīs nepilngadīgas skolnieces.

Rosina Gāršas ielu Jūrmalā pārdēvēt par Eduarda Pāvula ielu (1)

eduards-pavuls

Godinot izcilā latviešu aktiera, jūrmalnieka Eduarda Pāvula piemiņu, Jūrmalas pilsētas dome atbalstīja priekšlikumu nodot sabiedriskajai apspriešanai ieceri Gāršas ielu Jūrmalā pārdēvēt par Eduarda Pāvula ielu.

«Lai skan akordeons» Tukuma Mūzikas skolā 

Tukuma Mūzikas skola

Piektdien, 20. februārī, Tukuma Mūzikas skolu pieskandināja Tukuma Mūzikas skolas, Tukuma 2. pamatskolas un Kandavas Mākslas un mūzikas skolas akordeonisti. Par jauku tradīciju kļuvusi ilggadējā akordeonspēles skolotāju Daigas Akmanes-Moricas-Okmanes, Ingrīdas Čarbartes, Dzintras Lindes un Daigas Zariņas sadarbība un kopīga koncerta rīkošana kādā no trim skolām.

Tukumā atkal nozog metāla akas vāku, Kandavā no cisternas mēģina zagt dīzeli (1)

huffingtonpost.com

23. februārī 10.01 Tukumā, Pūpolu un L. Dzelzceļa ielu krustojumā, nozagts kanalizācijas kontrolakas metāla vāks, nodarot materiālo zaudējumu 129,77 eiro apmērā.

Vēl pirms pavasara iestāšanās – zemledus copes mači Irlavā /FOTO/ 

SK «Irlava»

Jau no decembra tika mēģināts šajā ziemā noķert momentu, kad laika apstākļi un citu sacensību kalendāri Irlavā ļaus atrast logu zemledus makšķerniekiem. Un izrādījās, ka 22. februāris bija tas īstais datums.

Redakcijas sleja
Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai atbalstāt Tukuma lidlauka (Jūrmalas lidostas) attīstību?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
  • Speka sports Tukumā noindē kucēnu! (14)

    Š.g.19.janvāra vakarā pēc pastaigas Bafijai, kas bija bulterjera tīršķirnes sešus mēnešus veca kucīt ...

  • Speka sports 2014. gada WPC Latvijas čempionāts. 

    Dobelē 13-14. decembrī norisinājās WPC atklātais Latvijas čempionāts spēka trīscīņā un spiešanā guļu ...

  • Speka sports Siguldas kauss 2014. (1)

    Sestdien 8. novembrī Siguldā tika aizvadīts Siguldas kauss svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skai ...

Eirokalkulators
Jaunākās galerijas
Jānis Vītols Jānis Vītols Jānis Vītols
Mēness kalendārs
No 1. marta 13.41 līdz 1. aprīļa 16.52
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv