Svētdiena, 2014. gada 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte
LZ: +6, A, 2.3 m/s
Vents Dubrovskis

Tēvs Joans: “Jo ar tīrāku sirdi sagaidīsiet Lieldienas, jo tuvāk Dievam būsiet” (1)

Uz Krievijas-Ukrainas gruzdošo attiecību fona pamanāmas ir arī pareizticīgo priesteru aktivitātes – abās pusēs aicinot uz mieru, tomēr Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarham Kirilam vizīte Latvijā patlaban atteikta…

Rūta Fjodorova

Tautas lietišķās mākslas studijas «Engure» audējām – apaļas jubilejas 

Marts un aprīlis ir apaļo jubileju laiks piecām Tautas lietišķās mākslas studijas «Engure» meistarēm – Zitai Ābelei – 60, Dacei Čikstei – 70, Maijai Veinbergai – 80, bet Milijai Linkenai un Lilijai Židovai – abām 90.

Tukuma internātskolas ansamblis – valsts konkursa laureāts (2)

InternātAnsamblis1

Otrdien, 15. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes aulā norisinājās jau 18. Integratīvās mākslas festivāls «Nāc līdzās!», kura daudzo dalībnieku vidū bija arī Tukuma internātpamatskolas instrumentālais ansamblis «Melodija».

A. Šablovskis: “Mūsu izvēles Lielās piektdienas klātbūtnē” (2)

Sablovskis

‘Brīvība ir pastāvīgi jāizcīna, to nav iespējams tikai paturēt. Tā nāk kā balva, bet to izkaro cīņā. Par brīvību maksā ar sevi visu – un to par brīvību sauc, kad maksājot allaž atgūsti sevi no jauna.

Slampē notika folkloristu sadziedāšanās 

SlampeFolklora

Slampes kultūras pilī marta beigās notika folkloristu sadziedāšanās. Viesus uzņēma vietējā folkoras kopa «Pūrs». Katru folkloras grupu sagaidīja ar dziesmu, jestru mūziku un cienastu. No Ventspils novada bija atbraukuši Popes folkloras kopas «Pūnika» un Puzes pagasta folkloras kopa «Sītava».

Trušu saime Puķu mājiņā gaida Lieldienas 

Agita Puķīte

Jau kopš sestdienas, 12. aprīļa, Puķu namiņā Elizabetes ielas skvēriņā dzīvo trušu saime – 10 dažādu krāsu garauši, kas jau sasnieguši “grūto” pusaudža vecumu. Saimniece Emīlija Timofejeva saka, ka šie tikuši īpaši gatavoti dzīvošanai mājiņā un jau laikos noņemti no mammas, lai pierastu būt patstāvīgi.

Tukumā atslēdz apkuri (2)

idealpetstuff.com

Ar Tukuma novada domes rīkojumu no piektdienas, 18. aprīļa, Tukumā tiek pārtraukta apkures sezona. Kā skaidroja novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis, tā kā Lieldienās tiek solīts silts laiks, ticis izdots rīkojums par apkures pārtraukšanu, kas vispirms attiecas uz iestādēm.

Par derīgo izrakteņu ieguvi Slampē vairāk jautājumu nekā atbilžu 

Agita Puķīte

Ceturtdien, 10. aprīlī, Slampes kultūras pilī norisinājās smilts un smilts-grants atradņu «Dižkabārži» (īpašumā «Dižkabārži») un «Skabārži» (īpašumā «Ozoliņi») sākotnējā sabiedriskā apspriešana, kuru pēc atradņu īpašnieka SIA «Z Group» pasūtījuma organizēja projekta izstrādātājs SIA «Firma L4».

Lieldienās LU Botāniskajā dārzā plaukst magnolijas 

Magnolijas1

LU Botāniskajā dārzā Lieldienu laikā kā baltas, lielas kupenas sāk ziedēt magnolijas. Pavasara rosība manāma it visur dārzā: no zemes spraucas dažādi asni, kokiem un krūmiem plaukst lapas, ziedēšanas maratonu sāk arī agri ziedošie rododendri un forsītijas.

Ko Lieldienās likt galdā cukura diabēta pacientam? 

50605

Lieldienas ir vieni no ģimenes svētkiem, kad kopīgi krāsojam olas, šūpojamies, nereti palīdzam dārza darbos un piedalāmies pavasara tīrīšanās. Rodas kopības sajūta, un darbi sokas raitāk. Pēc padarītā seko olu kaujas un pulcēšanās pie pusdienu galda. Lieldienu svētku galdā tiek liktas kūpinātas vai žāvētas zivis, šķiņķis, siers, cepetis, pīrāgi u.c.

Valsts prezidenta Andra Bērziņa apsveikums Lieldienās 

Valsts prezidents – Andris Bērziņš

“Godātie Latvijas iedzīvotāji! No sirds sveicu Jūs Lieldienās – pavasara un atdzimšanas svētkos! Lai tie aizrit zem prieka un ticības zīmes jauniem spēkiem un jaunām cerībām!

Aptur pārmarķēto olu tirdzniecību 

PVD

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pirms Lieldienām veicot pārbaudes pārtikas aprites uzņēmumos, konstatējis, ka viena vairumtirdzniecības uzņēmuma noliktavā atrodas liels daudzums – vairāk kā 40 000 gab.

2015. gadā rosina pārcelt divas darba dienas 

Zane Vimbule

2015. gadā plānots pārcelt divas darba dienas – piektdienu, 2. janvāri, plānots pārcelt uz sestdienu, 10. janvāri, un pirmdienu, 22. jūniju, uz sestdienu, 27. jūniju, tādējādi elastīgāk organizējot darba laika norisi no valsts budžeta finansētajās iestādēs.

Gardas Lieldienu receptes 

Svaigie lapu salati

Ticējums vēsta, ka Klusajā sestdienā visām saimniecēm bija jāvāra olas, tad nākošā gadā varēja labi satikt ar saimi un kaimiņiem. Tas vēlreiz pierāda, ka mīlestība un saticība iet caur vēderu.

Konkurss 5. klasēm «Esi gudrs – būsi vesels!» – Tukumā /FOTO/ 

Agita Puķīte

Otrdien, 15. aprīlī, Tukuma kultūras namā norisinājās jau trešais konkurss 5. klasēm «Esi gudrs – būsi vesels!», kuru Tukuma, Engures un Jaunpils novada skolēniem rīko Kurzemes Mutes veselības centrs sadarbībā ar Tukuma novada Izglītības pārvaldi.

Redakcijas sleja
  • Liena Trēde Neizdevīgā neatkarība? (3)

    Kā trāpīgi reiz izteicies vācu rakstnieks Ēriks Marija Remarks: “Nauda nedara laimīgu, bet tā ārkārt ...

  • Rūta Fjodorova Pavasaris, kas neļauj atslābt 

    Šogad tāds dīvains pavasaris, nedaudz tāds kā steidzīgs… Kokus jau varēja stādīt marta beigās. ...

  • Vents Dubrovskis Nebūsim sivēni! 

    Ikurāt iepelēkoju sejā, kad viņnedēļ, tipinot Sēmes sānceļos, ieraudzīju ”uzlabotu” ceļu ar dubļos i ...

Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai plānojat piedalīties Lielajā talkā 26. aprīlī?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Eirokalkulators
Pasākumu kalendārs

2014.04.20 | 9:00

Lieldienu pasākumi Tukumā 

2014.04.20 | 10:00

Daiļslidošana, spiešana guļus un hokejs TLH 

2014.04.20 | 10:00

Irlavas čempionāts galda tenisā 

2014.04.20 | 11:00

Lieldienu iešūpošana Matkulē 

2014.04.20 | 12:00

Lieldienu pasākumi Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Koris_015 image001 Māris Kotlers
Mēness kalendārs
No 1. aprīļa 7.25 līdz 1. maija 6.58
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv