Pirmdiena, 2014. gada 21. aprīlis
Marģers, Anastasija
LZ: +21, A, 3.6 m/s
KulturasNams

Tukuma kultūras namā – avārijas situācija; dome piešķir 27 000 eiro 

Tukuma novada domes Finanšu komitejas sēdē 15. aprīlī deputāti izskatīja 32 darba kārtības jautājumus. Lemjot par naudas piešķiršanu, divos gadījumos deputāti piešķīra finansējumu avārijas seku novēršanai.

Agita Puķīte

Lieldienu Zaķis satiek Vienības ļaudis 

Lieldienu rītā, kad saulīte jau bija sākusi savu silto iznācienu, Lieldienu zaķis Liene Bēniņa un folkloras kopa «Avots» ar skanīgām dziesmām modināja Vienības centra ļaudis.

Aicina pieteikt talkošanas vietas Jaunpilī 

Jānis Vītols

Sesto gadu pēc kārtas 26. aprīlī visā Latvijā norisināsies Lielā Talka. Tāpat kā iepriekš, arī Jaunpilī novada iedzīvotājiem šajā dienā 10.00 būs iespēja darboties kopā un arī izmantot iespēju atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem.

Tukumnieki svin Lieldienas /FOTO/ 

Jānis Vītols

Jau rīta agrumā tukumnieki sāka svinēt – dažs uz Melnezeru steidzās muti mazgāt, lai visu gadu žirktums miesā un labus darbus var veikt. Pēc tam – uz baznīcu. Arī Tukuma Romas katoļu baznīcas draudze.

Kā Lieldienas Kandavas novadā sagaidīja /FOTO/ (1)

Inese Valtenberga

Nāc, nākdama Lieldieniņa! – tā dziedot Lieldienas kopīgā pulkā sagaidīja bērni «Zīļukā» jau Zaļajā ceturtdienā. Gaidīja un sagaidīja Lieldienu Zaķi un viņa draugus.

Tēvs Joans: “Jo ar tīrāku sirdi sagaidīsiet Lieldienas, jo tuvāk Dievam būsiet” (2)

Vents Dubrovskis

Uz Krievijas-Ukrainas gruzdošo attiecību fona pamanāmas ir arī pareizticīgo priesteru aktivitātes – abās pusēs aicinot uz mieru, tomēr Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarham Kirilam vizīte Latvijā patlaban atteikta…

Tautas lietišķās mākslas studijas «Engure» audējām – apaļas jubilejas 

Rūta Fjodorova

Marts un aprīlis ir apaļo jubileju laiks piecām Tautas lietišķās mākslas studijas «Engure» meistarēm – Zitai Ābelei – 60, Dacei Čikstei – 70, Maijai Veinbergai – 80, bet Milijai Linkenai un Lilijai Židovai – abām 90.

Tukuma internātskolas ansamblis – valsts konkursa laureāts (2)

InternātAnsamblis1

Otrdien, 15. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes aulā norisinājās jau 18. Integratīvās mākslas festivāls «Nāc līdzās!», kura daudzo dalībnieku vidū bija arī Tukuma internātpamatskolas instrumentālais ansamblis «Melodija».

A. Šablovskis: “Mūsu izvēles Lielās piektdienas klātbūtnē” (2)

Sablovskis

‘Brīvība ir pastāvīgi jāizcīna, to nav iespējams tikai paturēt. Tā nāk kā balva, bet to izkaro cīņā. Par brīvību maksā ar sevi visu – un to par brīvību sauc, kad maksājot allaž atgūsti sevi no jauna.

Slampē notika folkloristu sadziedāšanās 

SlampeFolklora

Slampes kultūras pilī marta beigās notika folkloristu sadziedāšanās. Viesus uzņēma vietējā folkoras kopa «Pūrs». Katru folkloras grupu sagaidīja ar dziesmu, jestru mūziku un cienastu. No Ventspils novada bija atbraukuši Popes folkloras kopas «Pūnika» un Puzes pagasta folkloras kopa «Sītava».

Trušu saime Puķu mājiņā gaida Lieldienas 

Agita Puķīte

Jau kopš sestdienas, 12. aprīļa, Puķu namiņā Elizabetes ielas skvēriņā dzīvo trušu saime – 10 dažādu krāsu garauši, kas jau sasnieguši “grūto” pusaudža vecumu. Saimniece Emīlija Timofejeva saka, ka šie tikuši īpaši gatavoti dzīvošanai mājiņā un jau laikos noņemti no mammas, lai pierastu būt patstāvīgi.

Tukumā atslēdz apkuri (2)

idealpetstuff.com

Ar Tukuma novada domes rīkojumu no piektdienas, 18. aprīļa, Tukumā tiek pārtraukta apkures sezona. Kā skaidroja novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis, tā kā Lieldienās tiek solīts silts laiks, ticis izdots rīkojums par apkures pārtraukšanu, kas vispirms attiecas uz iestādēm.

Par derīgo izrakteņu ieguvi Slampē vairāk jautājumu nekā atbilžu 

Agita Puķīte

Ceturtdien, 10. aprīlī, Slampes kultūras pilī norisinājās smilts un smilts-grants atradņu «Dižkabārži» (īpašumā «Dižkabārži») un «Skabārži» (īpašumā «Ozoliņi») sākotnējā sabiedriskā apspriešana, kuru pēc atradņu īpašnieka SIA «Z Group» pasūtījuma organizēja projekta izstrādātājs SIA «Firma L4».

Lieldienās LU Botāniskajā dārzā plaukst magnolijas 

Magnolijas1

LU Botāniskajā dārzā Lieldienu laikā kā baltas, lielas kupenas sāk ziedēt magnolijas. Pavasara rosība manāma it visur dārzā: no zemes spraucas dažādi asni, kokiem un krūmiem plaukst lapas, ziedēšanas maratonu sāk arī agri ziedošie rododendri un forsītijas.

Ko Lieldienās likt galdā cukura diabēta pacientam? 

50605

Lieldienas ir vieni no ģimenes svētkiem, kad kopīgi krāsojam olas, šūpojamies, nereti palīdzam dārza darbos un piedalāmies pavasara tīrīšanās. Rodas kopības sajūta, un darbi sokas raitāk. Pēc padarītā seko olu kaujas un pulcēšanās pie pusdienu galda. Lieldienu svētku galdā tiek liktas kūpinātas vai žāvētas zivis, šķiņķis, siers, cepetis, pīrāgi u.c.

Redakcijas sleja
  • Agita Puķīte Apsolījumu gaidot… 

    Tā kā šī ir Lieldienu gaidīšanas Klusā nedēļa, tai vairāk par visu piestāv pārdomu rindas. Un tieši ...

  • Liena Trēde Neizdevīgā neatkarība? (3)

    Kā trāpīgi reiz izteicies vācu rakstnieks Ēriks Marija Remarks: “Nauda nedara laimīgu, bet tā ārkārt ...

  • Rūta Fjodorova Pavasaris, kas neļauj atslābt 

    Šogad tāds dīvains pavasaris, nedaudz tāds kā steidzīgs… Kokus jau varēja stādīt marta beigās. ...

Lasītākie raksti
Komentētākie raksti

Aptauja

Vai plānojat piedalīties Lielajā talkā 26. aprīlī?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...
Jaunākais blogos
Eirokalkulators
Jaunākās galerijas
Jānis Vītols Koris_015 image001
Mēness kalendārs
No 1. aprīļa 7.25 līdz 1. maija 6.58
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv